Najlepsze tonery

Wybór odpowiednich tonerów do drukarki to niejednokrotnie kluczowe zagadnienie. Podstawowy problem pojawia się już przy decyzji czy mają to być tonery oryginalne czy zamienniki. Jako toner oryginalny definiujemy toner wyprodukowany przez producenta sprzętu drukującego. Natomiast zamiennikiem możemy określić wszystkie pozostałe tonery czyli nie wyprodukowane przez producentów drukarki.

Korzystając z tonerów oryginalnych otrzymujemy z reguły wysokiej jakości materiały. Jednak ich cena jest stosunkowo wysoka. Często koszt tonera oryginalnego jest równy a nawet większy niż zakupu nowej drukarki bywa tak szczególnie jeśli chodzi o drukarki z niższej półki. Warto się wtedy zastanowić czy do drukarki która zakupiliśmy oferowane są zamienniki. Mimo często utraty gwarancji jak to bywa w przypadku zamienników możemy bardzo dużo oszczędzić jeśli toner zamiennik jest 3 razy tańszy niż toner oryginalny.

W przypadku wyboru tonerów zamiennych czyli tzw. zamienników na pierwszy rzut oka widzimy, że różnią się przed wszystkim ceną. Niska cena tonera niesie niestety za sobą inne czynniki. Często te tonery są niższej jakości choć nie jest to regułą. Warto przetestować sobie dany zamiennik przed zakupem lub poprosić o wydruki próbne. Niektórzy producenci nie dają gwarancji na drukarki w przypadku korzystania z zamienników co też może skończyć się dość nieciekawie. Jeśli gwarancja na naprawę sprzętu przechodzi na dostawcę tonerów możemy spokojnie drukować bez najmniejszych obaw o uszkodzenie sprzętu.

Alternatywom dla takich rozwiązań może okazać się dzierżawa drukarki bo wtedy wszelkie materiały dostarcza nami firma od której dzierżawimy drukarki, ale o tym napiszemy więcej w kolejnym naszym artykule.Komentarze są zamknięte.