Tonery

Tonery do drukarek atramentowych produkowane przez producentów sprzętu drukującego między innymi przez Xerox, Ricoh itp. Oryginalne tusze cechują się przede wszystkim świetną jakością produkcji z naszych wyliczeń wynika, że reklamację tuszy oryginalnych zdarzają się niezwykle nielicznie a jakość wydruków nie pozostawia z reguły wiele do życzenia.

Producenci tonerów przykładają też szczególną wagę do wysokiej jakości tonerów kolorowych na których w porównaniu do zamienników uzyskamy prawdziwą jakość kolorów. Jednak w przypadku tonerów kolorowych problemy zdążają się częściej niż w przypadku tonerów monochromatycznych jednak w porównaniu do zamienników i tak skala reklamacji jest niezauważalna.

paris_ 084
Drukarka P2055DN

Oczywiście największym mankamentem tonerów oryginalnych jest ich duża wartość. Coraz większa liczba producentów wprowadzają nowe urządzenia kserokopiarek i tonerów do tych urządzeń zmniejsza wydajność tonerów nie zmniejszając przy tym wartości tonerów. Powoduje to niedorzeczne sytuacje w których dochodzi do tego, że tonery do wybranych urządzeń drukarek stają się droższe niż te kserokopiarki.

Jest to na tyle dziwne, że drukarki z reguły posiadają już toner początkowy na mniej więcej połowę ilości tonera standardowego.
Korzystanie z tonerów oryginalnych to spory wydatek i niejednokrotnie wybitnie drogi jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości a koszty nie grają dla nas istotniej roli to oryginalne tonery staną się dla nas wspaniałym rozwiązaniem.